Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kuruluş düzlükında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece yetişek bölümünde ev olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çhileışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, sepet topu kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevki aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların katı silsile Türkiye’nin en koca özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda mevki almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı biraşkın cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko