Üçkafaak Ekincilik, ziraat makineleri kolünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Gübre Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Ense Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Ağızotu Muhtelit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Bant makineleri derunin ürettiği üstün kaliteli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Ekincilik makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına mutabık olarak üretim yapmalarına yardımcı olur. Onat cihaz ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yerinde gıda üretimi, giyecek ve tahaffuz havaını sağlamlayamaz. Yüzlerce yıl önce tüm insanoğlu ilkel ziraat hayata geçirmeye kafaladı fakat günümüzde toplumun yalnızca çok küçümencik bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun tümünün ihtiyacını alınlayacak tarımsal üretimle cenkmaktadır. Araba ve ekipmanlar buna imkan tanımaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kalan istem ve ziraat kolünün giderek çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına ne olmuşdolaşma. Teknoloji ile birlikte vüruten ziraat makineleri, ziraat aletleri, kendiliğinden ve yardımcı ziraat makineleri kabilinden ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak temellilığını sürdürmesinde önemli avantajlar sağlamıştır. Ekincilik makineleri, kullanılan amaca ve alana göre farklılıklar göstermektedir. Ekincilikı kolaylaştıranbu makineler yardımıyla üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi bile önemli ölçübile rahatlamaktadır. Ayrıca yalnızca ziraat kolü bileğil, ülkenin dış satım hacmi bile giderek artmaktadır.

Üçkafaak Ekincilik , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağcıl üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, muttasıf iş gücü ve koca üretim kapasitesi eşliğinde domestik üretim gücüyle müşterilerine en güzel hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çallıkışanı ile canlı ve eforlü sima deposuna sahip olan Üçkafaak Ekincilik, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere derece tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi geçen araba üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine ulanmış şayan sağlayıcı Üçkafaak Ekincilik; tombul Ar-Ge çallıkışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını mütemadi yükseltmektedir. Devamlı tekâmül ve sıfır pot üretim sistemi, Üçkafaak Ekincilik ürünlerinin hem el içre hem bile el dışında güvenilerek kullanılmasının kafalıca nedenidir. Üçkafaak Ekincilik, kaliteli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu tüm sektörlerde hunıtlamıştır.

Üçkafaak Ekincilik olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi bile “Gübre Serpme Makinalarıdır”. Gübre serpme makinası gübrelerin mutabık ve kararlı bir şekilde dağıtımını sağlamlar.
Gübreyi yerinde ve namuslu bir şekilde toprağa serpebilen Gübre Serpme Makinası ile gereksiz kemre kullanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve mümbit bir şekilde dağıtabilirsiniz. Gübre Serpme Makinaları yardımıyla tarla üzerinde henüz az efor harcama ederek çok henüz sağlamlıklı prosedür yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın gereksiz olarak sıkışmasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Gübre Serpme Makinası yardımıyla çok henüz sağlamlıklı lafır ve toprağınızdan henüz okkalı sonuç ve zerzevat elde etmenize yardımcı olur.
Gübre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması derunin kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz mümbit bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle bile toprağın ve bitkilerin en mehabetli ihtiyaçları olan besin maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapkaloriın iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem bile bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu derece katkı sağlayıcı gübrelerin kullanmaı konusunda çok önemli ve nazarıitibar edilmesi gereken bir ilke bulunmaktadır.
Bu ilke gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Gübre Serpme Makinası yardımıyla gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz mümbit gerilar elde edebilirsiniz.

Üçkafaak Ekincilik olarak bir öbür ürünümüz olan Traktör Ense Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine çekmek mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi döşeme seviyesinden çekmek ve muntazır bir damperli kamyona evet da celi bir hendek hafriyatsına geçmek derunin münteşir olarak kullanılır. Ense yükleyici ile birlikte bir malzemeyi yere itmeden çekmek mümkündür. Ense yükleyiciler umumiyetle istiflenmiş olan bir malzemeyi döşeme seviyesinden çekmek derunin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut hendek hafriyatsı kabilinden alanlara geçmek derunin tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli üst yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabilinden sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çıayallabilir bir rabıtlantı parçbeyı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası bileğdavranıştirilebilir ve birçok ağababaşmanla da genletilebilir. Esas dahişenler umumiyetle hidrolik dahişenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem bile şanzımanı çallıkıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da akım ettirilir. Teleskopik portörlara göre nispeten sakıt maliyetleri ve çok uygunlükleri bile üst yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör üst yükleyiciler derunin tercih edilebilecek birçok üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın çalım gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem fiyat hem bile kalite olarak yarar sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın gâh üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Ekincilik makineleri kolünün önde mevrut üreticilerinden Üçkafaak Ekincilik’ın üst yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek marifet sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri ağızotu bitkilerinin cem ve balyalama davranışlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu kuruluşlması davranışlemlerini sağlayıcı bir makinedir. Üçkafaak Ekincilik olarak Ot Icma Tırmıkları da ziraat makinalarımız arasında bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Askılı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 ana gruba ayrılır.

Ağızotu muhtelit makinası, besi hayvancılığı yahut mazot hayvancılığı yaratıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslemelik sırasında iş engelünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında nazarıitibar etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine nazarıitibar edilmediği hengâm hayvanın mazotü ve etinden semere allıkınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği yaratıcı çiftçiler ve üreticiler ilk hamle olarak beslemelik sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıpeçe vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması gereken tüm besinleri hareketsiz seferde alabilir ve henüz güzel beslenebilir. Ağızotu karmanın kuruluşlması hayvanın tüketmesi gereken tüm besinleri bir araya getirerek henüz güzel beslenmesine böylelikle henüz okkalı semere almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile birlikte Ağızotu Muhtelit Makinaları da Üçkafaak Ekincilik olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçkafaak Ekincilik olarak çarelama makinalarımızdaki kalitemiz bile her ürünümüz bile başüstüneğu kabilinden en üst düzem kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Muallakr Tip (ölçünlü) , Muallakr Tip (Hidrolik) , Muallakr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi kuruluşsı paralıca ve mümbit bir tarımsal üretim derunin mehabetli avantajlar sunarken jeopolitik konumu da dünya ziraatı derunin önemli bir köprü davranışlevi görmektedir.
Zirai üretim bileğeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz güzel durumlara gelmesi derunin tarımsal dış satım noktasında Üçkafaak Ekincilik olarak tüm çallıkışanlarımızın katkısıyla birlikte
Üçkafaak Ekincilik kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Tarım Makinaları ve aradığın soruların yanıtları için: https://ucbasaktarim.com/