Fakat hesabınıza kalıcı giriş karşılayıcı ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan muayene sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseri kullanıcı adınızı bileğsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde durum vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemeçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram bağlanaksı istediği derunin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çvira etmek derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun derunin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas derunin ne efsus ki çok bir tomar yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir tomar hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi bileğsoruntirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğsoruntiğinde yahut kullanıcı adınız bileğsoruntiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğsoruntirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğsoruntiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da gâh “bileğsorunikliği geçmiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma ekseri saldırganlar e-posta adresini bileğsoruntirdiği derunin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?